Alteksan Elektrik

 

Bütün Elektrik, Elektronik, Bilgisayar Firmaları Bu adreste... Siz de Firmanızı Ekleyin !

 
Since then. I replica rolex never acclimated this watch, has replica watches uk been admired to now, aria replica rolex to his ancestor during words are still in my rolex uk apperception the a lot of acerb affliction and ancestor replica rolex to brainwash the address has become my activity and plan of the motto.

Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Firma Ekle          Üye Firma Girişi         Firmalar         Ürünler       Teknik Yazılar       Teknik Bilgiler       İletişim
 

Elektrikte çifte rekor! - Elektrik Rehberi
   
 Elektrikte çifte rekor!

Elektrikte çifte rekor!
 Yazı Boyutu

 Tarih : 28.07.2016 - 01:49:31 


Elektrik tüketiminde 28.07.2016 tarihinde 882,8 milyon kilovatsaat ile tüm zamanların rekoru kırılırken, elektrik üretiminde de tarihin en yüksek seviyesine ulaşıldı. 


Türkiye elektrik tüketiminde 28 Temmuz  Perşembe günü 882,8 milyon kilowatsaat ile tüm zamanların rekorunu kırarken,  elektrik üretiminde de tarihin en yüksek seviyesine ulaşıldı.AA muhabirinin Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) verilerinden yaptığı  derlemeye göre, Türkiye genelinde dün 882 milyon 754 bin kilowatsaat elektrik  tüketildi. Bu rakam, tüm zamanların en yüksek tüketimi olurken, bu haftanın da  ikinci rekor tüketimi olarak kayıtlara geçti.

Ülke genelinde 27 Temmuz Çarşamba günü de 879 milyon 631 bin  kilowatsaat elektrik tüketilmişti.

ÜRETİMDE DE REKOR KIRILDI

Türkiye'de 28 Temmuz Perşembe günü 865 milyon 313 bin kilowatsaat  olarak gerçekleşen elektrik üretimi de tüm zamanların en yükseği oldu.

Perşembe günü gerçekleştirilen bu üretimin yüzde 36,2'si doğalgazdan,  yüzde 24,3'ü hidrolik kaynaklardan üretilirken, yüzde 15,1'i de ithal kömürden  elde edildi.

Ayrıca, 28.12.2016 tarihindeki elektrik üretiminin yüzde 13,6'sı yerli kömür  kaynaklarından, yüzde 7,9'u rüzgar santrallerinden, yüzde 1,2'si jeotermalden  karşılanırken biogaz ve diğer kaynakların payı yüzde 0,6 seviyesinde gerçekleşti.

Elektrik üretiminin yüzde 77,3'ü özel sektöre ait santrallerden, yüzde  22,7'si ise Elektrik Üretim AŞ'ye ait santrallerden karşılandı.

Elektrikte daha önceki en yüksek üretim ise 863 milyon kilowatsaat  olarak gerçekleşmişti.

Elektrik üretimi ile tüketim arasındaki fark enterkonnekte sistemle  komşu ülkelerle gerçekleştirilen dış alım-satım anlaşmalarıyla karşılanıyor.

kaynak:www.milliyet.com.tr Editör :  Ali Tiryaki

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Elektrik Rehberi

 Kategori  Sektörden Haberler

4045 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

Alteksan Elektrik  Neden Elektrikrehberi?
 Şanslı Firma

KABLOTEL SAN. TİC. LTD. ŞTİ

SUNDUĞU ÜRÜNLER • Örgülü Bakır Baralar, • Örgülü Bakır Bantlar, • Bükülü Bakır Kablolar, •

Tel:0 (216) 442 63 11

İSTANBUL

 
 Neden Elektrikrehberi?
  Günümüz teknolojisinde kullanmakta olduğumuz ve en ufak bir bilgi ihtiyacında ilk başvurduğumuz yer olan internette, en büyük ve kapsamlı arama motorlarında Elektrik kelimesini arattığınız zaman  

 
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 6
 Bugün : 471
 Dün : 845
 Toplam : 3344298
 Ip No : 3.238.235.248
     
 
 
 Son Eklenen Firmalar

HURDA PRINTER

HKN ELEKTRİK

PROJEKSIYON LAMBASı

SOMLED

LEDMANYA

SOMELPA ELEKTRIK MALZ.PAZ.SAN.VE TIC.LTD.ŞTİ.

ÇIĞLI ELEKTRIKÇI - BULUT ELEKTRIK

SİRİUS ELEKTRİK OTOMASYON

 
 Vitrindeki Ürünler

 
 Reklam
 

 
 
 

   © Copyright - 2008- Elektrik Rehberi - Tüm Hakları Saklıdır. topraklama ölçümü, topraklama raporu, kompanzasyon, trafo, paratoner, alteksan