Aylık elektrik faturası 82 lirayı aşanlar serbest tüketici konumunda


FATURASI 82 LİRAYI AŞANLAR...

EPDK yaptığı toplantıda ayrıca serbest tüketici limitini yıllık 3,600 kWh'tan 2,400 kWh'a düşürme kararı aldı.

Gelecek yıl için belirlenen söz konusu limit çerçevesinde aylık faturası 82 liranın üzerinde olan tüketiciler serbest tüketici niteliğine haiz olacak.
Bu çerçevede yıllık tüketimi 2,400 kWh'ın üzerinde olan yaklaşık 8.4 milyon abone serbest tüketici olma hakkına sahip olacak.

8 MİLYON 400 BİN ABONEYİ İLGİLENDİRİYOR

Konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada  "Bu limite karşılık gelen talep tarafında teorik piyasa açıklık oranı yüzde 90 olarak hesaplanıyor. 2017 yılı için belirlenen söz konusu limit çerçevesinde aylık faturası 82 TL’nin üzerinde olan tüketiciler serbest tüketici niteliğini haiz olacak. Bu çerçevede yıllık tüketimi 2.400 kWh’in üzerinde olan yaklaşık 8,4 milyon abone serbest tüketici olma hakkına sahip" denildi.

SÖZLEŞMEYİ DİKKATLİ OKUYUN

Kararı değerlendiren EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz: “Sözleşme imzalayacak serbest tüketicilerimizin sözleşme imzalamadan önce haklarını ve yükümlülüklerini çok iyi öğrenmesi gerektiğini hatırlatmak isterim. Abonelik sözleşmeleri çok dikkatle okunmalı ve imzalanmalı. Vatandaşlarımız; tedarikçisini titizlikle seçmeli ve kendi tüketim alışkanlıklarına uygun sözleşmelerin altına imza koymalı” şeklinde konuştu.

 

Tarih: 22.12.2016

Elektrik Rehberi
http://www.elektrikrehberi.net/